.::.رئیس مرکز سنجش و پذیرش وامور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی: دانشگاه رکن تاثیر گذار در پیروزی تمدن نوین اسلامی بر تمدن توخالی غرب است.::.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش وامور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی : دانشگاه مهمترین رکن تاثیر گذار در پیروزی تمدن نوین اسلامی بر تمدن توخالی غرب است. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ، دکتر بهروز طهماسب کاظمی در پانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان؛ ضمن تبریک اعیاد ذی الحجه و روز مباهله اشاره کرد و افزود: امروز شاهد احیای تمدن نوین اسلامی با محوریت ایران اسلامی و افول و نابودی قريب الوقوع تمدن توخالی غرب هستیم و دانشگاه به عنوان رکن تربیت نیروی عاقله جامعه مهمترین نقش را ایفا می کند.
تاریخ: 1399/05/23 - 13:05

وی با اشاره به اینکه دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه و ثروت جامعه و مبدأ تحولات علمی و آرمانخواهی سیاسی و اجتماعی است گفت؛ حرکت و سمت و سوی دانشگاه است که مسیر تمدن اسلامی را مشخص خواهد کرد.

دکتر طهماسب کاظمی با یادآوری شکل گیری پویایی و نوآوری بسیار توسط اساتید دانشگاه گفت: ایده‌ها و طرح‌های اجرایی ارزشمندي در راستای حل مشکلات کشور یکی پس از دیگری در دانشگاه آزاد اسلامی در حال شکل گیری و اجرایی شدن است.

وی در ادامه با تشریح نقش دانشگاه‌ در جریان تحولات علمی برای حل مسائل کشور گفت: بزرگترین سازمان هوشمند پژوهش و تولید علم شبکه ای، هدفمند و همگرا در کشور در دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفته است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایش در دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد سامانه پژوهشیار خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش 174 هزار کنشگر علمی شامل 143 هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی و قریب 26 هزار نفر اعضای هیأت علمی سراسر کشور در این شبکه حضور دارند که خوشبختانه قریب 7 هزار نفر از اعضای هیأت علمی سایر مراکز آموزش عالی کشور در این شبکه ارزشمند علمی کشور حضور دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 86 هزار پروپوزال پژوهشی کارشناسی ارشد و قریب 15000 پروپوزال دوره دکتری در این شبکه ثبت شده است.

مشاور برنامه ریزی راهبردی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شکل گیری سرای های نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی چهره دانشگاه آزاد اسلامی را از یک سازمان آموزشی به یک سازمان حل مسأله و پویا در راستای رفع نیازهای کشور تغییر داده است و هر روز شاهد توجه بیشتر مسئولین کشور به این دانشگاه و استفاده از ظرفیتهای کم نظیر این دانشگاه در کشور هستیم.

وی در ادامه یادآور شد: باز مهندسی آموزش‌های  مهارتی در دانشگاه مبتنی بر روشهای نوین آموزش مهارت  و کارافرینی در دوره های رسمی و غیر رسمی در حال اتمام است و در اینده نزدیک شاهد شکل جدیدی از این اموزشها در کشور خواهیم بود.

دکتر طهماسب کاظمی کاهش جمعیت و میزان تقاضا در حوزه آموزش عالی را با توجه به زیرساختها و امکانات به وجود آمده در دانشگاه یکی از چالش های این روز های دانشگاه برشمرد و تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی  با تمام توان خود سعی دارد همه این ظرفیت را با باز مهندسی سازمان آموزش، پژوهش و نوآوری در سراسر کشوربه کار گیرد و طبیعتا در این بازمهندسی تحولات جدی را در درون خود تجربه خواهد کرد. مهمترین این تحولات چابک سازی و سبک سازی دانشگاه از عواملی است که این روزها روند تحولات سریع در همه حوزه ها را کند می‌کند.

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه  در هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان ضمن تشکر از فعالیتهای ارزشمند ریاست استان در سال گذشته با اشاره به رویکرد تمرکز زدایی مدیریت دانشگاه در این روزها اشاره کرد و گفت: علیرغم چالشها و مسائل مزمنی که از گذشته گریبانگیر این استان بوده است با تلاشهای ریاست محترم استان بسیاری از آنها در حال رفع شدن است و امیدواریم در سال آینده شاهد شکوفایی مجدد و تعالی بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان باشیم.