.::.برای دانشجویان پرونده سلامت تشکیل شود .::.

روانشناس و کارشناس ارشد مشاوره خانواده گفت: باید برای هر دانشجو از بدو ورود به محیط دانشگاه و خوابگاه دانشجویی پرونده سلامت تشکیل شود.

تاریخ: 1397/11/15 - 00:17


سارا گلستانی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره دایرشدن مشاوره روانشناسی در خوابگاه‌های دانشجویی اظهار کرد: هر جا که انسان‌ها در تعامل با یکدیگر هستند و با هم زندگی می‌کنند به وجود مشاور و مشاوره نیاز است.

 

وی اضافه کرد: کارکرد خدمات روان‌شناختی و مشاوره این است که وقتی فرد در روابط خود با دیگران دچار تعارض یا مشکلات هیجانی می‌شود با دشواری تصمیم‌ می‌گیرد. بنابراین باید به‌ وی برای رویارویی با این چالش‌ها کمک کرد یا اینکه مهارت‌های زندگی را آموخت.

 

همه مشاغل و اصناف به مشاوره نیاز دارند

 

مدرس جهاد دانشگاهی عنوان کرد: نه‌ تنها در خوابگاه دانشجویی؛ بلکه در مشاغل، هرجایی‌که انسان‌ها در کنار هم هستند به مشاوره و خدمات روان‌شناسی نیاز است.

 

گلستانی بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم برای هر دانشجو از بدو ورود به محیط دانشگاه و خوابگاه، پرونده سلامت دانشجویی تشکیل و وضعیت سلامت روانی دانشجویان ثبت شود و اگر در این روند، دانشجویی دچار مشکل بود، اعطای تسهیلات لازم برای وی در اولویت باشد.

 

وی یادآور شد: به نظرم استادان و کارمندان مراکز آموزش عالی نیز باید پرونده سلامت روحی و روانی داشته باشند؛ چراکه آنها نیز به مراقبت‌های بهداشت روان احتیاج دارند. اگر قرار است واحد مشاوره در دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی راه‌اندازی شود، نباید یک‌جانبه و فقط مخصوص دانشجوها باشد، بلکه باید کارکنان و استادان نیز زیرپوشش قرار گیرند.