.::.شهرک IT درزنجان ساخته میشود.::.

استاندار زنجان گفت: ساخت شهرک IT را باید در زنجان عملیاتی کنیم.

تاریخ: 1397/09/14 - 00:05


به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح‌الله حقیقی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه جلسات شورای آموزش و پرورش یکی از مهم‌ترین جلسات استانی محسوب می‌شود، اظهار کرد: باید طرحی را در استان آغاز‌ کنیم که در یک منطقه به صورت متمرکز و عملیاتی، چند اقدام بزرگ و شاخص مهم همچون رتبه کنکور را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه باید راه و روش مطالعه صحیح به دانش‌آموزان آموزش داده‌ شود، افزود: در جلسات شورای آموزش و پرورش استان باید از تمام ظرفیت صاحب‌نظران و خیران مدرسه‌ساز استفاده حداکثری شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید چند اقدام مهم در استان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که باید مورد توجه تمام مدیران استان باشد، حفظ فضای مدیریتی و یکپارچگی آن است؛ هیچ مدیری حق مصاحبه علیه مدیر دیگر و یا مسئول و کارگزار دیگری را ندارد.

وی با تأکید بر اینکه بی‌احترامی به افراد در رسانه‌ها مورد پذیرش نخواهد بود، افزود: باید در پشت و روی صحنه یکی باشیم و برای مردم کار کنیم و هدفی جز آن نداشته باشیم.

حقیقی، اظهار کرد: استان زنجان را شخصاً برای خدمت انتخاب کرده‌ام و آمده‌ام برای خدمت به مردم این استان کار کنم، فقط به مردم بدهی‌دارم و تمام مدیران استان باید برای مردم کار‌کنند و انضباط کلامی و کاری داشته‌باشند.

استاندار جدید زنجان با تأکید بر حفظ آرامش جامعه، یادآور شد: پیش از ارائه موضوعات باید بررسی دقیقی روی آن انجام شود و باید با تکیه بر تمام ظرفیت‌های مهم استان، اقدامات شاخص در راستای توسعه زنجان انجام شود.

وی با بیان اینکه زنجانی‌ها نخبگان موفقی در سطح بین‌المللی دارند، تأکید‌ کرد: در حوزهIT، زنجانی‌ها از سرآمدان و نخبگان مهم در سطح کشور و دنیا هستند، بنابراین باید ساخت شهرک تخصصیIT در زنجان را عملیاتی‌کنیم.

حقیقی با بیان اینکه ظرفیت دانشگاه‌های زنجان بسیار بالاست، افزود: تنها دانشگاهی که از مقطع دیپلم تا دکتری دانشجوی ریاضی‌ و‌ فیزیک پذیرش می‌کند و در حوزهIT بسیار مستعد است در زنجان قرار دارد، این ظرفیت‌ها گویای استعدادهای زنجان بوده و باید در شاخص‌های آموزش و پرورش نیز خود را به‌خوبی نشان‌دهد.

استاندار زنجان خواستار حضور مستمر و مناسب اعضای شورای آموزش و پرورش در جلسات شد و گفت: این شورا یکی از شوراهای مهم استانی بوده و باید مبتنی بر واقعیت‌های موجود در جامعه برای افزایش شاخص‌های حوزه آموزش، راهکارها و اقدامات عملیاتی ارائه‌کند.

وی خروج از تکیه صِرف به تئوری و نظریه و ورود عملیاتی به مسائل را خواستار‌شد و گفت: هرچند استفاده بهینه از اطلاعات تئوری و نظری ضروری است اما باید در عمل اقدامات ملموس توسعه ای را محقق کنیم.